Amigurumi Ayıcık Bebek Modelleri ve Fiyatları

Amigurumi Bilge Ayıcık Miço - Amigurumi Çıngıraklı Bebek Ayıcık - Amigurumi Uykucu Amour Ayıcık (Müzik Kutulu) - 18cm-35cm arası Amigurumi Ayıcıklar


Amigurumi Ayıcık Bebekler, Oyun ve Oyuncağın Çocuğun Gelişimindeki Yeri


Amigurumi Ayıcık Oyuncak ve Uyuyan BebekOyuncak, sözlüklerde oynayıp eğlenmeye yarayan her şey olarak tanımlanmakta; oyun ise vakit geçirmeye yarayan, belli kuralları olan eğlence ile özetlenmektedir. Ancak çocuk gelişimi açısından ele alındığında oyuncak ile, anlam açısından ayrılmaz bir parçası olan oyunu, yalnızca eğlence olarak nitelemek yetersiz kalmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde, oyun çocuğun hiçbir dış baskı etkisinde kalmadan kendi isteği ile giriştiği tüm etkinliklerdir. Oyuncak ise bir ayağı düş dünyasında diğer ayağı ise gerçek dünyada bir köprüdür.

Yeni doğan bir bebek, yaşamda işlevsel bir birey haline gelebilmek için çevresi hakkında olduğu kadar kendi vücudu hakkında da bilgi sahibi olmak zorundadır. Tüm yetilerin kazanılması öncelikle, oyun ve onun bir aracı olan oyuncaklarla başlar. Bu anlayış içinde düşünüldüğünde oyun, çocuğa kendini anlatma, yeteneklerini anlama ve dil, akıl, sosyal, duygusal ve motor becerilerini geliştirmede, önemli bir olay olarak tanımlanabilir. Bu nedenle Montaigne'e göre oyun, çocukların en gerçek uğraşıdır ve bizim işe gitmemiz gibi onlar oyuna gider. Gerek gelişim gerekse fiziksel sağlık bakımından oyunun aracı olan oyuncak seçimi ve önemi konusunda, anne babaların eğitilmesi gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle sağlıklı çocuk izleminde anne ve babaların birçok sorusu olmakta, oyun ve oyuncağın çocuk gelişimindeki yeri konusunda bilmesi gereken önemli noktaları vardır. Bu bilgilerin ışığında anne ve babaların oyuncak seçimi konusunda ihtiyacı olan bilgi sağlanabilir. Şimdi bu başlıkları inceleyelim.

Oyun ve oyuncağın çocuk gelişimindeki yeri konusunda bilmesi gereken 5 önemli başlık

Anne Babalara oyun ve oyuncağın çocuk gelişimindeki etkisi hakkında bilgi veren açıklamaları lütfen okuyun.


WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?